COFFEA CRUDA

  • M,CB, GR – Nepražená kávová zrna

Lék vhodný na velkou bolest a přemíru emocí, včetně tak velké radosti jako je porod, takovým způsobem, že z ní člověk může onemocnět. Ulevuje od bolestí.

Mysl a emoce: Léčivo je vhodné na hyperaktivní mysl. Pacienti tohoto typu milují a vyhledávají diskuze, teoretizují, často z toho nemůžou spát. Trápí je zoufalství z fyzické bolesti. Lék se tedy používá při zklamání v lásce, kdy dotyčného trápí silné emoce a jeho hlava je zaneprázdněna množstvím podnětů, které v něm vyvolávají bouřlivé reakce. Pacient trpí obtížemi vyvolávanými strachem, hněvem, rozčílením nebo naopak šťastným překvapením.

Fyzické symptomy: Novorodička po porodu nemůže spát, lék je vynikající na poporodní bolesti. Lék účinkuje na bolest zubů, kterou mírní studená voda v ústech. Napomáhá ženám v období menopauzy provázené nespavostí, rozčíleností, bušením srdce. Při přecitlivělosti na bolest, kdy oční panenky jsou rozšířené a oči se lesknou. Dále při výrazném začervenání tváří, pacient je upovídaný, aktivující svou paměť.

Celkové symptomy: Zhoršování obtíží na čerstvém vzduchu. Léčiva uklidňují při pláči z radosti, při nespavosti z rozrušení, při pocitu tlaku v hlavě, při bušení srdce, při astmatu a zánětu dělohy.

Čerpáno z knihy Homeopatika od A do Z – Ambika Wautersová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *