Jak se Homeopatika správně užívají?

Homeopatické léky známe v kapkách, pilulkách nebo prášku. Na lahvičce vždy najdeme jak se lék nazývá a správné dávkování. Většinu Homeopatických léčiv nalezneme v běžných lékárnách za dostupné ceny. Pokud není Vámi požadovaný lék skladem, jistě Vám ho rádi objednají.

Léčiva, která užíváte jsou ovlivněna jídlem, nápoji i zubní pastou, proto je vhodné, aby jste je užívali čtvrt hodiny po jídle, pití či čištění zubů.

Kapky – pokud není napsáno na lahvičce jinak, kapají se rovnou na jazyk

Pilulky – nasypte potřebné množství nejlépe do uzávěru tak, abyste se léků nedotýkali, a vysypte přímo pod jazyk, vyčkejte dokud se nerozpustí.

Kojenci a děti podávejte lék do úst a chvilku ústa podržte, nejlépe po dobu deseti vteřin, aby se lék vstřebal. Větší tabletky můžete podrtit nebo rozpustit v malém množství vody. Před podávání léčiv malým dětem se vždy poraďte s dětským lékařem. Pokud jste kojící matka dostává se účinná látka do mateřského mléka, což je možné využít i jako vhodnou metodu podávání léčiv kojencům.

Správným uložením léčiv dosáhnete jejich nesmrtelnosti. Homeopatika uložená v dobře uzavřené nádobě na stinném místě, daleko od vůní, pachů vydrží i několik generací. Vhodné jsou Homeopatické skříňky, které jsou světlu nepropustné, odolné proti vniknutí pachů a parfémů. Léčiva uchovávejte vždy samostatně.

Čerpáno z knihy Homeopatika os A do Z – Ambika Wautersová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *